HISTORIA SZTUKI – SZCZECIN

Studiowanie Historii Sztuki nie oznacza tylko patrzenia na obrazy i rzeźby (choć robimy to w znacznym stopniu): historycy sztuki badają wszystko, co zostało stworzone, przynajmniej częściowo, by na nie patrzeć – wszystko z estetyczną stroną. Czajniki, kościoły, biżuteria, tapety, ogrody, ogłoszenia, nagrobki, łyżki, świątynie, ramki do zdjęć, monety, graffiti, malowidła ścienne, talerze, fani, drukowane książki, ubrania, gargulce, domy, ceramika, iluminowane manuskrypty, pałace, świeczniki, projekt muzeum … wszystko to może być i jest studiowane przez historyka sztuki.

SZCZECIN, WROCŁAW CZY WARSZAWA HISTORIA SZTUKI JEST TAKA SAMA

Badamy obiekty w ich historycznych i kulturowych kontekstach i zadajemy wiele pytań. Kto je zrobił? Jaki temat jest pokazany? Z czego oni są zrobieni? Kiedy zostały wykonane? Jak zostały użyte? Kto ich użył? W jaki sposób porównują się do podobnych obiektów lub innych reprezentacji tego samego podmiotu? Zadajemy te pytania w różny sposób, ale najważniejszym pytaniem, które stawia historyk sztuki, jest: dlaczego ten obiekt (czy to obraz, rzeźba, budynek, czy coś innego) wygląda tak, jak robi i ma wpływ, jaki robi?

Sztuka istnieje od bardzo długiego czasu, jeszcze przed rozpoczęciem formalnej edukacji. W czasach starożytnych wykorzystywano go, by uśmierzać bogów, straszyć wrogów, zmuszać ludzi do rozróżniania różnych kultur, a nawet służył ich osobistym i ekonomicznym znaczeniu. Większość dzieł sztuki, które widzisz, ma osobistą historię za sobą i chociaż przeciętne oko docenia tylko estetykę tego dzieła sztuki, student sztuki zajęłby czas, aby zobaczyć główną istotę tego. Na przykład chodzenie do muzeum bez wcześniejszej wiedzy o sztuce lub przewodnika może nie być opłacalne.

Stanie się tak, ponieważ możesz nie wiedzieć, jak interpretować prace w galeriach lub w gmachu muzeum . Możesz również nie zauważyć, że obrazy i dzieła sztuki zostały odpowiednio ułożone, aby wskazać różnicę w czasie, a co za tym idzie, odnieść przejście do historii danej kultury lub ludzi . Wszystko to jednak nie jest obce uczniowi zapisanemu do programu, ponieważ większość jego zadań i prac dydaktycznych zapewniałaby interakcję z większością tego dzieła i przekazywanie ich wizualnych i teksturalnych interpretacji . Jest to ważne, aby wziąć pod uwagę, ponieważ jego zainteresowanie może doprowadzić do podjęcia  pracy historii sztuki .

ELS TO TAKŻE SZTUKA – ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – SZCZECIN

Jeszcze dwadzieścia lat temu nie do pomyślenia było, aby student mógł przy pomocy jednej plastikowej karty sprawdzić oceny, sprawdzić daty egzaminów, wejść na wykład logując się poprzez czytnik umiejscowiony przed wejściem do auli wykładowej. Elektroniczna legitymacja studencka ELS posiada moc otwierania drzwi, identyfikowania studenta, pomaga w organizacji pracy. ELS jest udogodnieniem zarówno dla studentów jak i dla pracowników uczelni wyższych. Elektorniczna legitymacja studencka ELS umożliwia dokonywanie zakupów, wypożyczanie książek w bibliotece, korzystanie ze zniżek. Właśnie zniżki studenci cenią sobie najbardziej.

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA ELS – JAKIE ZNIŻKI DAJE?

Zniżki na bilet na basen, zniżki na bilet do kina, zniżki na bilet do muzeum, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet na targi, zniżki na bilet pkp i mzk. Wszystkie większe miasta, takie jak: Wrocław, Warszawa, Szczecin, Katowice, Lublin, Toruń, Bydgoszcz, Kraków, Białystok, Rzeszów, Sopot, Gdańsk, Gdynia uznają powyżej wypisane ulgi z tytułu posiadania legitymacji ELS. Elektroniczna legitymacja studencka ELS zabezpiecza trójwymiarowy hologram studencki ELS, ta oryginalna naklejka na ELS, czy też jak niektórzy mówią nalepka na ELS jest obiektem pożądania ze strony niejednego wytrawnego kolekcjonera ELS. Nalepki na legitymację studencką ELS można kupić na jednej z wielu stron internetowych, które trudnią się ich sprzedażą.

Hologramy studenckie ELS z najnowszej kolekcji 31.03.19 tylko dla kolekcjonerów!