KRYMINALISTYKA – GDAŃSK

Odkąd CSI: Crime Scene Investigation po raz pierwszy pojawiło się na ekranach telewizorów w 2000 roku, Forensic Science stała się coraz bardziej popularna wśród potencjalnych studentów, którzy chcą zostać kolejnymi Gil Grissom lub Horatio Caine. Ale nie wszystkie dramatyczne klify i laboratoria są tak zaawansowane technologicznie, że mogą nauczyć młodych ludzi fachu kryminalistyki.

W trakcie studiów z zakresu medycyny sądowej student będzie studiować szeroki wachlarz aspektów dyscypliny – szerokie są słowem operatywnym, ponieważ Forensic Science może obejmować badanie dziesiątek różnych rodzajów dowodów. Niezależnie od tego, czy jest to dowód fizyczny, jak w chemii sądowej, dowody liczbowe, jak w rachunkowości sądowej, dowody dźwiękowe, jak w przypadku językoznawstwa sądowego, kryminalistyka obejmuje ogromną liczbę subdyscyplin.
Pomimo tego zróżnicowania, jedna rzecz pozostaje stała we wszystkich naukach sądowych: stosowanie nauki do prawa, przeprowadzane poprzez zbieranie, przechowywanie i analizę dowodów.

GDAŃSK, WARSZAWA CZY OPOLE, UMIEJĘTNOŚCI ZDOBYTE NA KIERUNKU KRYMINALISTYKA PRZYDADZĄ SIĘ W PRACY W KAŻDYM MIEŚCIE

Biorąc pod uwagę, że podmiot koncentruje się na prawie, prawdopodobnie zyskasz również doświadczenie w składaniu zeznań w sądzie. Chociaż ta umiejętność nie jest czymś, co chciałbyś wykorzystać w swoim życiu osobistym, może okazać się bardzo przydatna, jeśli zdecydujesz się na alternatywną karierę w egzekwowaniu prawa.

Chociaż stopień (i, jeśli o to chodzi, kariera) w dziedzinie medycyny sądowej może nie być tak ekscytujący i efektowny, jak to czyni telewizja, to wciąż jest coś niezaprzeczalnie intrygującego w poszukiwaniu dowodów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sprawy kryminalnej.

Wiele uniwersytetów posiada specjalne pomieszczenia, w których znajdują się pozorowane miejsca zbrodni. Niektóre z nich rozciągają się również na całe domy, które zostały ustawione tak, aby przypominały rzeczywisty scenariusz, z którym może spotkać się sądowy naukowiec.

Niektóre stopnie medycyny sądowej pokażą ci również możliwość wzięcia udziału w stażu. Podczas gdy udawane miejsce zbrodni jest imponującym substytutem, nic nie może się równać z rzeczywistością, a staże są doskonałą okazją do zastosowania edukacji w praktyce.

DOWODEM W SPRAWIE TEŻ MOŻE SIĘ STAĆ. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – GDAŃSK

Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest bardzo zaawansowana technologicznie i posiada funkcję uczenia się nowych zadań, do których informatycy ją wyznaczą. ELS otwiera różne pomieszczenia, pozwala studentowi odnotować swoją obecność na wykładzie, pomaga w płaceniu za obiad na stołówce, może także posłużyć jako karta parkingowa. Najważniejsza jej funkcja, to funkcja identyfikacji. Każdy z pracowników uczelni ma prawo dokonać sprawdzenia ELS. Sprawdzając ELS, pracownik uczelni spojrzy na hologram studencki na ELS, chcąc sprawdzić, czy posiada on ważną datę.

Naklejka studencka ELS posiada datę ważności, a jest ona naniesiona laserowo, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność i zainteresowanie nią. Naklejka studencka ELS jest wielkości znaczka, takiego samego jak ten który można kupić na poczcie. Wymiary naklejki studenckiej ELS są ważne dla kolekcjonerów z Warszawa, Kraków, Poznań, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Wrocław, Białystok, Kielce, Sopot, gdyż nie muszą oni kupować nowych klaserów, a wystarczy, że włożą naklejki na ELS do tych samych co znaczki przegródek. Elektroniczna legitymacja studencka ELS upoważnia studenta do korzystania ze zniżek takich jak, zniżki na pkp, mzk, teatr, kino, basen, muzeum.

Hologramy studenckie ELS 31.10.19. tylko dla kolekcjonerów! Już je mamy. Kup teraz!