LINGWISTYKA

Lingwistyka dotyczy natury języka i komunikacji. Zajmuje się zarówno nauką poszczególnych języków, jak i poszukiwaniem ogólnych właściwości wspólnych dla wszystkich języków lub dużych grup języków. Obejmuje następujące podobszary:

  • fonetyka (badanie produkcji, akustyka i słyszenie dźwięków mowy)
  • fonologia (wzorowanie dźwięków)
  • morfologia (struktura słów)
  • składnia (struktura zdań)
  • semantyka (znaczenie)
  • pragmatyka (język w kontekście)

Obejmuje również badania nad rodzajem zmienności językowej, zmianą językową w czasie, sposobem przetwarzania i przechowywania języka w mózgu oraz sposobem jego pozyskiwania przez małe dzieci.

WARSZAWA, WROCŁAW, GDYNIA, LINGWISTYKA OTWIERA OKNO NA ŚWIAT

Uzyskanie licencjatu z językoznawstwa i uczenie się języka angielskiego w obcym kraju, to jedna z zalet studiowania lingwistyki. Wielu studentów prowadzi nauczanie w takich krajach, jak Rosja czy Japonia.
Uzyskanie tytułu licencjata w dziedzinie językoznawstwa, w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami wielojęzycznymi i praca jako tłumacz, to niewątpliwie kusząca propozycja dla młodych ludzi. Na przykład tłumacze amerykańskiego języka migowego są poszukiwani w wielu miejscach w USA
Uzyskanie licencjatu z językoznawstwa połączone jest z koncentracją kursów z informatyki co może pomóc w uzyskaniu stanowiska w firmie takiej jak Macintosh, IBM lub Microsoft, tworząc komputery, które potrafią zrozumieć i wyprodukować ludzki język. Na przykład wiele nowych wyszukiwarek działa w oparciu o języki naturalne. W ostatnich latach popyt na ludzi o takim pochodzeniu eksplodował, a językoznawcy są bardzo poszukiwani.
Praca z licencjatem z językoznawstwa Plus 2-3 lata dodatkowego szkolenia dla absolwentów pozwala zdobyć umiejętności, na których młodzi ludzie śmiało mogą budować swoją karierę.

JĘZYK DLA CZŁOWIEKA JEST TAK SAMO WAŻNY JAK HOLOGRAM STUDENCKIE DLA LEGITYMACJI ELS – SZCZECIN

Uczelnie wyższe w Polsce borykały się do niedawna z nie lada problemem. Młodzi ludzie stali długi czas w kolejkach w dziekanacie by załatwić jakąś sprawę. Komunikacja między uczelnią, a studentem była nieco zatarta, wszystko przez chaos, który wywoływał brak odpowiednich narzędzi w zarządzaniu czasem studenta i uczelni. Elektroniczna legitymacja studencka totalnie odwróciła bieg wydarzeń. Studenci mogą za pomocą ELS sprawdzić oceny z egzaminu, daty wykładów, a także mogą dzięki ELS korzystać bez granic z biblioteki i stołówki, na których to ELS działa jak karta płatnicza. Elektorniczna legitymacja studencka to w pierwszej kolejności identyfikator studenta, który każdy z pracowników uczelni ma prawo sprawdzi.

HOLOGRAM NA LEGITYMACJE ELS

ELS musi posiadać ważny hologram studencki, na którym widnieje data ważności. Naklejka studencka na ELS jest bardzo ważnym elementem legitymacji, gdyż bez tej nalepki, ELS jest nieważna. Ulgę z tytułu wprowadzenia ELS w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Olsztyn, Lublin, Rzeszów, Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Białystok, Poznań odczuli także pracownicy uczelni, a zwłaszcza wykładowcy. Wykładowca nie musi już sprawdzać listy obecności, dzięki ELS student odnotowuje swoją obecność na zajęciach poprzez zbliżenie ELS do odpowiedniego czytnika kart. Hologramy studenckie ELS stały się ważnym ogniwem wielu kolekcjonerskich klaserów. Filateliści z łatwością zaczęli wypychać ze swoich kolekcji znaczki pocztowe na rzecz nalepki ELS. Dzięki legitymacji ELS student ma prawo korzystać ze zniżki na pkp, zniżki mzk, zniżki na basen, zniżki do kina, zniżki do teatru, zniżki do muzeum, oraz ulg na wejście na targi.

Naklejki na ELS z nową datą 31.03.19 już w sprzedaży! Nie przegap! Kup teraz!