LITERATURA PORÓWNAWCZA

Jako główną literaturę porównawczą zyskasz krytyczną i historyczną perspektywę na światowej literaturze i kulturach, z wyborem dwóch ścieżek. Jeśli chcesz podkreślić literaturę w swoim kursie, weź ścieżkę porównawczych studiów literackich; jeśli interesuje Cię studiowanie literatury i teorii poprzez integrację rygorystycznej pracy z filmem, wideo lub innymi sztukami i mediami, wybierz ścieżkę literacką, wizualną i medialną. Szeroka gama kursów głównych zapewnia krytyczną i historyczną perspektywę światowej literatury i kultury.

Studenci, którzy deklarują studia literaturowe porównawcze jako nieletni, muszą uzyskać 18 punktów podzielonych na następujące sześć punktów: w literaturze porównawczej na poziomie 200 lub wyższym; 12 punktów z kursów literatury w literaturze porównawczej, języku angielskim lub językach, z których sześć punktów musi być w jednej literaturze narodowej w języku oryginalnym lub w tłumaczeniu. Studenci specjalizujący się w języku angielskim lub językach obcych nie mogą liczyć kursów z głównych zajęć dotyczących tego nieletniego.

Program studiów magisterskich w literaturze porównawczej ma charakter teoretyczny. Wykorzystuje metody takie jak analiza tekstu, dekonstrukcja i ścisłe czytanie w celu zajęcia się różnymi kwestiami, w tym post / dékoloniality, globalnej alfabetyzacji, rasy i płci. Ten program jest odpowiedni dla studentów, którzy chcą lepiej zrozumieć dynamikę między literackim a politycznym.

Możliwość studiowania współczesnej literatury i teorii w interdyscyplinarnym kontekście, podejście do literatury z perspektywy opartej na teorii literatury i kultury, zachęcanie do myślenia o filmie, sztuce wizualnej, performance i muzyce oprócz tekstów literackich.

Badanie roli literatury w zglobalizowanym świecie i umożliwienie opracowania podejścia porównawczego.
Pełen pasji personel wyspecjalizował się w szerokim spektrum zagadnień, od aktywizmu politycznego, nacjonalizmu i globalizacji po postludzki i post-kolonialistyczny.

Podejście „porównawcze” charakterystyczne dla kierunku literatura porównawcza polega na porównaniu zjawisk literackich na trzech głównych osiach:

  • międzykulturowość (w jaki sposób literatura odzwierciedla i negocjuje różnice kulturowe i działa ponad granicami państwowymi?)
  • medialność (w jaki sposób literatura działa jako medium i odnosi się do innych form produkcji kulturalnej i wiedzy – w jaki sposób zjawiska literackie są adaptowane do innych mediów?)
  • pamięć (w jaki sposób historię i formy kulturowe przetrwają pokolenia i jak są przekształcane w czasie?)

TU NIE MA CO PORÓWNYWAĆ, ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS JEST TYLKO JEDNA

Kraków, Poznań, Częstochowa, Bydgoszcz, Lublin, Toruń, Białystok, Olsztyn, Wrocław, Warszawa, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Kielce te i wiele innych mniejszych miast wprowadziły na swoje uczelnie wyższe ELS. Jest to elektroniczna legitymacja studencka, która pozwala studentowi korzystać z licznych zniżek i ulg. Zniżki na bilet pkp, zniżki na bilet mzk, zniżki na basen, zniżki na bilet do teatru, zniżki na bilet do muzeum, zniżki na bilet na targi wystawowe. Wszystkie te zniżki i ulgi przysługują studentowi, który posiada ELS.

Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest nie tylko plastikową kartą, która otwiera liczne pomieszczenia na uczelni, ale przede wszystkim jest dokumentem, który pomaga w identyfikacji osoby, która ją posiada. Elektroniczna legitymacja studencka ELS to także hologram studencki, który jest naklejony na jednej ze stron legitymacji studenta. Naklejka na ELS jest trójwymiarowa i jest wielkości znaczka pocztowego. Nalepka na legitymację studencką ELS jest do kupienia na jednej ze stron internetowych, które je oferują.

Naklejki na legitymację studencką ELS z najnowszą datą ważności 31.03.19. Kup teraz!