OCHRONA ŚRODOWISKA – SZCZECIN

Nauka o Środowisku i Zrównoważonym Rozwoju jest oferowana we współpracy wielu uczelni z całego kraju. Studenci kierunku zyskają kompleksowy i zintegrowany obraz biologicznego, fizyczno-chemicznego, ekologicznego i społecznego wymiaru zagadnień związanych ze środowiskiem i zasobami naturalnymi.Ten interdyscyplinarny i zintegrowany program ma na celu rozwinięcie umiejętności krytycznych studentów w zakresie rozwiązywania rzeczywistych problemów środowiskowych, zarządzania systemami społeczno-ekologicznymi w sposób zrównoważony oraz wpływania na decyzje dotyczące polityki środowiskowej, zarządzania zasobami oraz zachowania różnorodności biologicznej i zdrowia ludzkiego. Podstawy programowe ESS zapewniają podstawową wiedzę z zakresu nauk biologicznych, chemicznych i fizycznych, matematyki i analizy ilościowej oraz nauk społecznych i humanistycznych.

Program nauczania przygotowuje uczniów na pierwszym roku studiów i na drugim roku studiów do dogłębnej koncentracji. Podstawowa wiedza na temat wszystkich wymiarów interdyscyplinarnego programu nauczania pozwala uczniom zrozumieć, gdzie ich wybrana koncentracja pasuje do większego zestawu umiejętności dyscyplinarnych potrzebnych do uzyskania zrównoważonych rozwiązań w zakresie wyzwań środowiskowych.

WARSZAWA, WROCŁAW, OPOLE, GDAŃSK – CZEGO NAUCZYSZ SIĘ NA KIERUNKU OCHRONA ŚRODOWISKA W TYCH MIASTACH?

Działania ludzi mają kluczowe znaczenie dla dobrostanu środowiska. Studia o środowisku dotyczą wzajemnych powiązań między zjawiskami społecznymi a środowiskiem naturalnym (tj. Biologiczno-fizyczno-chemicznym). Ma on na celu (1) zwiększenie świadomości tych powiązań między uczniami w ich codziennym życiu; (2) zapoznanie studentów z różnorodnymi perspektywami społecznymi, w tym socjologią, ekonomią, psychologią i naukami politycznymi, które pomagają nam zrozumieć te powiązania; (3) zidentyfikować wkład każdej z tych perspektyw do naszego zrozumienia problemów środowiskowych; oraz (4) omówić, w jaki sposób zarządzanie zasobami naturalnymi i polityka środowiskowa odzwierciedlają te perspektywy.

NIE CHRONI ŚRODOWISKA ALE DANE STUDENTA, ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – SZCZECIN

Elektroniczna legitymacja studencka ELS, to wynalazek roku 2010, kiedy to środowisko akademickie, zmęczone chaosem wokół zarządzania uczelnią i funkcjonowaniem na niej pracowników oraz studentów postanowiło przedyskutować kwestię ELS na poważnie. Dzięki ELS student nie musi chodzić od wykładowcy do wykładowcy po podpis pod oceną. Wszystkie egzaminy i oceny są zapisywane w specjalnym programie komputerowym do którego student dzięki ELS ma pełny dostęp. Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest w pierwszej kolejności dokumentem, który pomaga w identyfikacji osoby posiadającej ELS. Legitymacja studencka upoważnia studenta do licznych zniżek i ulg. Oto kilka z nich: zniżka na bilet do kina, zniżka na bilet do teatru, zniżka na bilet do muzeum, zniżka na bilet na basen, zniżka na bilet pkp, a także zniżka na bilet mzk i na bilet na targi wystawowe.

GDZIE SPOTKAMY LEGITYMACJE ELS?

Miasta takie jak Gdańsk, Lublin, Poznań, Gdynia, Sopot, Kielce, Częstochowa, Rzeszów, Toruń, Bydgoszcz, Kraków zaleciły wprowadzenie ELS na wszystkie uczelnie publiczne mieszczące się w ich granicach. Elektroniczna legitymacja studencka ELS upoważnia studenta do korzystania z biblioteki i hali sportowej, loguje się on do tych pomieszczeń poprzez przyłożenie ELS do jednego z czytników, który umiejscowiony jest przed wejściem do każdego z tych pomieszczeń. Ciekawym rozwiązaniem, przede wszystkim niezwykle wygodnym dla wykładowców jest zdolność logowania się przez studenta na wykładzie, odnotowywana jest w ten sposób jego obecność. ELS to nie tylko plastikowa karta, ale także hologram studencki ELS zwany także nalpeka studencka ELS. Ta trójwymiarowa nalepka studencka ELS jest obiektem godnym podziwu i nie uszło to uwadze kolekcjonerom, którzy chętnie umiejscawiają hologram studencki na ELS w swoich klaserach.

Hologramy studenckie ELS w niezwykle niskiej cenie. Nowa kolekcja 31.03.19. Już czeka!