SOCJOLOGIA

Studenci specjalizujący się w socjologii rozwoju zdobywają wiedzę na temat rozwoju społecznego i czynników rozwiązywania problemów społecznych, zarówno lokalnych, jak i globalnych. Wydział Socjologii Rozwoju ma unikalny profil programowy, który nie ma sobie równych w żadnym innym wydziale socjologii w kraju. Specjalizacje w zakresie rozwoju socjologii badają, w jaki sposób społeczeństwa rozwijają się i identyfikują ścieżki społeczne, które mogą pomóc w pomyślnej karierze.

Wydział jest dobrze znany z badań międzynarodowych, krajowych, wiejskich, środowiskowych, rolniczych i populacyjnych. Wydział i studenci w wydziale prowadzą badania teoretyczne i stosowane, dydaktykę i docieranie do przyczyn, dynamiki i konsekwencji zmian społecznych, kulturowych, politycznych i gospodarczych.

Socjologia jest nauką o ludzkich relacjach społecznych i instytucjach. Tematyka socjologii jest różnorodna, począwszy od przestępczości przez religię, od rodziny po państwo, od podziałów rasowych i społecznych, po wspólne przekonania o wspólnej kulturze, od stabilności społecznej po radykalne zmiany w całych społeczeństwach. Ujednolicenie badań nad tymi różnorodnymi przedmiotami badań jest celem socjologii, aby zrozumieć, w jaki sposób ludzkie działanie i świadomość kształtują się i są kształtowane przez otaczające struktury kulturowe i społeczne.

SOCJOLOGIA – CZYM SIĘ ZAJMUJE?

Socjologia jest ekscytującym i pouczającym kierunkiem studiów, który analizuje i wyjaśnia ważne sprawy w naszym życiu osobistym, naszych społecznościach i na całym świecie. Na poziomie osobistym socjologia bada społeczne przyczyny i konsekwencje takich rzeczy jak romantyczna miłość, tożsamość rasowa i płciowa, konflikt rodzinny, dewiacyjne zachowanie, starzenie się i wiara religijna. Na poziomie społecznym socjologia bada i wyjaśnia sprawy takie jak przestępczość i prawo, bieda i bogactwo, uprzedzenia i dyskryminacja, szkoły i edukacja, firmy biznesowe, społeczność miejska i ruchy społeczne. Na poziomie globalnym socjologia bada takie zjawiska, jak wzrost i migracje ludności, wojna i pokój oraz rozwój gospodarczy.

Socjologowie kładą nacisk na staranne zbieranie i analizowanie dowodów na temat życia społecznego w celu rozwijania i wzbogacania naszego zrozumienia kluczowych procesów społecznych. Metody badań stosowane przez socjologów są zróżnicowane. Socjologowie obserwują codzienne życie grup, prowadzą ankiety na dużą skalę, interpretują dokumenty historyczne, analizują dane spisowe, badają interakcje z taśmą wideo, uczestniczą w wywiadach z grupami i przeprowadzają eksperymenty laboratoryjne. Metody badawcze i teorie socjologiczne dają potężny wgląd w procesy społeczne kształtujące ludzkie życie oraz problemy i perspektywy społeczne we współczesnym świecie. Lepsze zrozumienie tych procesów społecznych pozwala nam lepiej zrozumieć siły kształtujące osobiste doświadczenia i wyniki naszego własnego życia.

ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS NA KIERUNKU: SOCJOLOGIA – SZCZECIN

Ludzie potrzebują siebie nawzajem, jednak nie wszystko i nie zawsze może zrobić człowiek. Stąd też rozwój technologii, którego podłożem są wszelkie udogodnienia mające na celu poprawić funkcjonowanie człowieka w świecie jest tak oczywisty. Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest odpowiedzią na chaos i nieład, jaki panował na uczelniach wyższych zanim się na nich pojawiła. ELS jest kartą o wymiarach karty bankomatowej i można dzięki niej otworzyć drzwi wejściowe uczelni, można też wypożyczyć książkę w bibliotece, a także zapłacić za posiłek na stołówce. Niezwykle ważną funkcją z punktu widzenia wykładowcy jest fakt, iż ELS umożliwia studentowi logowanie się na wykładzie poprzez zbliżenie do odpowiedniego czytnika, dzięki czemu wykładowca nie musi sprawdzać listy obecności. Elektroniczna legitymacja studencka ELS posiada naklejony na jednej ze stron hologram studencki ELS, zwany także naklejka na ELS lub nalepka studencka na ELS. Hologram ELS jest chętnie zbierany przez kolekcjonerów, którzy wkładają ELS do klaserów w miejsca, gdzie do tej pory znajdowały się znaczki pocztowe.

Hologramy studenckie na legitymację ELS z nową datą 31.10.19 Kupuj nie zwlekaj!