STUDIA BLISKOWSCHODNIE – WROCŁAW

Bliski Wschód jest tradycyjnie uważany przez archeologów i historyków starożytnych jako region południowo-zachodniej Azji, a zwłaszcza w obszarze otoczonym przez Śródziemnego Morza, Morza Czarnego, Morza Kaspijskiego, Morza Czerwonego i Perski / Zatokę Perską. W dzisiejszych czasach region ten obejmuje kraje Izrael / Palestyna , Liban, Syria , Turcja , Jordania , Irak i zachodni Iran. Niektórzy uczeni obejmują także Cypr i Zakaukazie (Gruzję, Armenię , Azerbejdżan) w swojej definicji Bliskiego Wschodu, chociaż prawdopodobnie należy je uważać odpowiednio za „wschodni region Morza Śródziemnego” i „Kaukaz”. Egipt, choć z pewnością gracz, jeśli chodzi o starożytną historię Bliskiego Wschodu, jest często wyłączony z tradycyjnych definicji Bliskiego Wschodu. Dla współczesnych politologów i dziennikarzy termin „Bliski Wschód” używany jest w odniesieniu do tego samego obszaru geograficznego. Bliski Wschód jest powszechnie uważany za „kolebkę cywilizacji ” jak wiele kamieni milowych w historii ludzkości, takich jak najwcześniejsze rolnictwo , pismo i miasta , wywodzące się z tego regionu.

Wydział Języków i Cywilizacji Bliskowschodnich angażuje się w interdyscyplinarne studia humanistyczne i nauczanie kultur Bliskiego Wschodu (często nazywane Środkowym Wschodem), ponieważ wyrażają się w językach i tekstach, w tym zarówno w formie pisemnej, jak i ustnej, jako a także sztuka, architektura, archeologia i kultura materialna. Te kultury obejmują region geograficzny rozciągający się od Afryki Północnej przez wschodnią część Morza Śródziemnego, Arabię ​​i Iran.

Kolekcja antycznej sztuki bliskowschodniej w Muzeum zawiera ponad 7 000 dzieł datowanych na okres od ósmego tysiąclecia pne do stuleci, tuż po arabskich podbojach siódmego wieku. Przedmioty pochodzą z rozległego regionu skupionego w Mezopotamii, pomiędzy Tygrysem i rzeki Eufrat, i rozciągają się na północ do Kaukazu i stepów euroazjatyckich, a na południe do Półwyspu Arabskiego. Na zachodzie region obejmuje Anatolię, Syrię i Lewant, graniczące z Morzem Śródziemnym; na wschodzie rozciąga się przez Iran i zachodnią Azję Środkową, z połączeniami aż do doliny rzeki Indus.

BLISKI WSCHÓD TEŻ O NIEJ SŁYSZAŁ. ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – WROCŁAW

Elektroniczna legitymacja studencka ELS została wprowadzona na uczelnie wyższe w całym kraju z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest fakt, iż studenci długie godziny spędzali w kolejkach w dziekanacie, by załatwić ważne dla siebie sprawy. Kolejny powód, to bezpieczeństwo osób przebywających na uczelni. Elektroniczna legitymacja studencka ELS wprowadza ład i porządek. Student nie musi stać w kolejce w dziekanacie, by sprawdzić ocenę, czy też prosić o podpis pod oceną jednego z wykładowców. Elektroniczna legitymacja studencka ELS pełni funkcję identyfikatora, dzięki czemu pracownicy mają pewność, co do tego kim jest osoba, która przebywa na uczelni. Każdy kto nie posiada ELS lub posiada ELS bez ważnego hologramu studenckiego może zostać poproszony o opuszczenie terenu uczelni. Naklejka na ELS jest bardzo ważnym elementem, gdyż to właśnie dzięki niej pracownik sprawdzający studenta ma pewność co do autentyczności legitymacji ELS. Hologram studencki ELS jest trójwymiarowy, a data na nim umiejscowiona jest nanoszona laserowo. Nalepki studenckie ELS są wielkości znaczka pocztowego i łatwo dają się włożyć w przegródki klasera, które są przeznaczone na znaczki właśnie.

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE

Kolekcjonerzy z całego kraju z miasta Wrocław, Kraków, Częstochowa, Lublin, Bydgoszcz, Toruń, Białystok, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Kielce, Warszawa, Szczecin, Koszalin, Olsztyn w pełni zgadzają się z faktem, iż wprowadzenie ELS na rynek w pełni zrewolucjonizowało świat filatelistyki. Studenci zaś chwalą ELS za zniżki i ulgi. Zniżki na pkp, mzk, do kina, basen, do muzeum, teatru i na targi.

Nalepki na ELS 31.03.19 już od dziś w sprzedaży po bardzo okazyjnej cenie!