STUDIA CELTYCKIE

Nacisk na kierunek Studia Celtyckie może być różny w zależności od wybranego uniwersytetu, ale to, co pozostaje niezmienne, koncentruje się na kulturze historycznej, która utworzyła fundamenty Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Być może najważniejszym obszarem badań celtyckich są języki celtyckie. Chociaż dla wielu nie są one podstawową formą komunikacji, języki takie jak walijski, irlandzki i szkocki gaelicki były przedmiotem ożywienia w ostatnich latach, a spis z 2011 roku wykazał, że prawie 20% populacji walijskiej posługuje się teraz językiem.

WARSZAWA, KRAKÓW, ŁÓDŹ TO ZA MAŁO, POZNAJ INNĄ KULTURĘ, WYBIERZ STUDIA CELTYCKIE

Inne dziedziny nauki mogą obejmować literaturę celtycką, sztukę celtycką i kulturę celtycką, w tym skupienie się na religijnych i duchowych zwyczajach ludu celtyckiego.

Ponieważ oceny są często w formie pisemnej, kierunek Studia Celtyckie pomoże studentowi rozwinąć umiejętność artykułowania informacji w jasny i zwięzły sposób.
Potencjał do badań stanowi okazję do rozwijania umiejętności w tej dziedzinie, a także zdobywania nowych umiejętności do analizy danych.
Podobnie jak większość tytułów uniwersyteckich, kurs celtycki będzie miał terminy na złożenie pracy. To z kolei poprawia zdolność do samodzielnej pracy, zarządzania czasem i umiejętności motywowania siebie. Ponadto kursy obejmujące grupy seminaryjne dadzą Ci szansę pracy w zespole, omawiając koncepcje i teorie, które powstały podczas studiów.

Ponieważ wiele stopni celtyckich często ma drugą dyscyplinę, perspektywy kariery będą różne w zależności od tego, co wybierzesz. Jeśli chodzi o same studia celtyckie, poniżej przedstawiamy niektóre z profesji absolwentów studiów celtyckich:

  • Nauczanie
  • Praca w muzeach i organach rządowych
  • Pisanie, edytowanie i publikowanie
  • Badania naukowe i praca naukowa.

Stopnie studiów celtyckich mogą się znacznie różnić w zależności od dziedziny dyscypliny, na której się koncentrujesz, jednak wszystkie kursy są zjednoczone przez badanie jednej z kultur twórczych Wielkiej Brytanii i Irlandii.

STUDIA CELTYCKIE SĄ FASCYNUJĄCE, PODOBNIE JAK HOLOGRAM STUDENCKI NA ELS I ELEKTRONICZNA LEGITYMACJA STUDENCKA ELS – SZCZECIN

Elektroniczna legitymacja studencka ELS jest pełna ciekawych informacji. Dzięki niej student ma wgląd w swoje oceny w informację o egzaminach i wykładach. ELS to szereg udogodnień, takich jak otwieranie drzwi, dostęp do biblioteki, dostęp do stołówki, gdzie ELS może zostać użyta jak karta płatnicza. ELS umożliwia studentowi odnotowanie obecności na wykładzie poprzez zwykłe przyłożenie plastikowej karty jaką ELS jest do czytnika, który znajduje się przed każdym wejściem do sali wykładowej. Elektroniczna legitymacja studencka ELS to także hologram studencki, który jest przyklejany wraz z dniem rozpoczęcia semestru. Nalepka studencka na ELS jest wymiarów znaczka pocztowego dlatego też stała się bardzo ciekawym obiektem kolekcjonerskim dla licznych w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Poznań, Szczecin, Koszalin, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Białystok, Sopot, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Kielce, Łódź, Suwałki, Olsztyn, Płock filatelistów.

Elektorniczna legitymacja studencka to także, a może nawet i przede wszystkim liczne, ciekawe z punktu widzenia oszczędności jakie student może powziąć zniżki i ulgi. Zniżki na bilet mzk i zniżki na bilet pkp to te najbardziej znane i cenione w świecie akademickim. Ulgi na bilet do kina, ulgi na bilet do teatru, ulgi na bilet do muzeum, ulgi na bilet na targi wystawowe, ulgi na bilet na basen, to także mocno doceniane przez studentów udogodnienia z tytułu posiadania ELS.

Warto je mieć w swojej kolekcji. Najnowsze hologramy studenckie 31.03.19. już dostępne!