UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – UJ KRAKÓW

UJ Kraków hologramy na legitymację

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – TO WARTO WIEDZIEĆ

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie to nie tylko najstarsza Polska uczelnia, ale również jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Założony przez królową Jadwigę w 1364 roku, do Krakowa przyciągnął takich wybitnych Polaków jak: Mikołaj Kopernik, Jan Kochanowski czy Stanisław Lem. Uniwersytet Jagielloński to też jedna z najlepszych uczelni w kraju. W rankingach szkół wyższych zawsze plasuje się na podium.

UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI – CO STUDIOWAĆ?

W murach UJ nauki pobiera około 48 tysięcy studentów i studentek z całego kraju, a także innych państw na 78 różnych (zarówno ścisłych jak i humanistycznych czy społecznych) kierunkach. Władze uczelni coraz bardziej rozwijają ofertę i co roku oferują studentom do wyboru nowe kierunki. Dodatkowo, Uniwersytet Jagielloński ma szeroko rozwiniętą sieć uczelni w ramach współpracy międzynarodowej. Dzięki dołączeniu do programu Erasmus+ umożliwiono studentom wymianę z ponad 118 uczelniami w 24 krajach.

JAK PRZEBIEGA REKRUTACJA NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

Rekrutacja na Uniwersytet Jagielloński przebiega zgodnie z opisem znajdującym się na stronie internetowej uczelni. Warto wcześniej zapoznać się z informacjami tam dostępnymi. Przyszły student internetowo – za pośrednictwem systemu ERK – Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, rejestruje się na wybrane kierunki i składa podanie o przyjęcie na studia. Przy selekcji, komisje biorą pod uwagę wyniki matur oraz inne ponadprogramowe osiągnięcia jak olimpiady ogólnokrajowe. Każdy kierunek ma odrębnie sprecyzowane wymagania przyjęcia studenta. Co roku uczelnia organizuje dni otwarte. Można wtedy szczegółowo zapoznać się z ofertą i porozmawiać z aktualnymi studentami UJ.

ELS – JAK POTWIERDZIĆ STUDIOWANIE NA UJ

Elektroniczna Legitymacja Studencka ELS to system, który weryfikuje i potwierdza tożsamość studenta. Legitymacja ELS ważna jest przez okres jednego semestru, po jego upływie należy przedłużyć ważność ELS. Legitymacja wydawana jest po zakwalifikowaniu się na studia. Można ją odebrać po złożeniu wniosku, który dostępny jest w systemie rejestracyjnym dla kandydatów na studia i uiszczeniu opłaty. Legitymacja upoważnia do zniżek i rabatów studenckich.

Kup hologram na legitymację ELS 31-03-19 – Kraków Uniwersytet Jagielloński