Hologramy ELS – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Zobacz jakie pytania nasuwają się kolekcjonerom naklejek ELS i rozwiej swoje wątpliwości dotyczące kolekcjonowania hologramów ELS!

Czy kolekcjonerski hologram ELS będzie pasował do reszty?

Tak. Hologramy kolekcjonerskie jakie sprzedajemy na naszej stronie w niczym nie różnią się od tych, które otrzymasz na uczelniach wyższych w Polsce. Posiadają taki sam kolor, wymiar, wzór orła RP oraz laserowo wyciętą datę ważności. Są zabezpieczone “plastrem miodu” przed ich kolejnym odklejeniem. Hologramy na legitymację, którymi dysponujemy spełniają wszystkie rozporządzenia MEN (Ministerstwa Edukacji Narodowej). Wszystkie nasze kolekcjonerskie hologramy ELS są oryginalne i identyczne do tych z dziekanatu każdej uczelni.


Czy zakup kolekcjonerskich hologramów ELS jest legalny?

Tak, zakup kolekcjonerskich hologramów ELS nie prowadzi do łamania prawa. Zakup hologramu ELS na legitymacje tylko w celu kolekcjonerskim jest w pełni legalny. Także jego sprzedaż, zakup czy posiadanie, jeśli tylko nie będziesz wykorzystywać go do innych celów, takich jak okazywanie jej kontrolerowi w przypadku dokumentu potwierdzającego status studenta. W sytuacji, kiedy nalepka na legitymację z aktualną datą tworzy tylko kolejną część do Twojej kolekcji, możesz spać spokojnie i nie martwić się, iż łamiesz prawo, gdyż zbieranie hologramów ELS można porównać do kolekcjonowania znaczków pocztowych i nie jest to łamanie prawa w żadnym stopniu. Wiele kolekcjonerów kupując takie znaczki chce przypomnieć sobie błogie czasy studenckie, bądź są zwyczajnymi fanatykami ich wzoru.


Czy zakup hologramu ELS przez Allegro czy OLX jest bezpieczny?

Nie, niestety nie jest on bezpieczny. Osoby, które dokonują sprzedaży na takich portalach mogą często sprzedać Ci produkt, który nie będzie zgadzał się z potwierdzonym opisem na stronie czy Twoimi osobistymi wymaganiami, szczególnie jeśli są to kolekcjonerskie hologramy ELS. Lepiej jest zakupić nalepkę studencką od firm, które profesjonalnie zajmują się taką sprzedażą. Wtedy nie będziesz miał żadnych obaw, iż jej wzór czy data nie będzie zgadzać się z tą, którą pierwotnie zamawiałeś/aś. W dodatku taka firma jak nasza nie udostępnia ani nie przetwarza Twoich danych, wszystko jest zabezpieczone ze względu na obopólne bezpieczeństwo.


Czy istnieje możliwość zapłaty przy odbiorze zamówienia?

Tak. Biorąc pod uwagę fakt ile istnieje oszustów dokonujących sprzedaży na różnych stronach internetowych, chcemy abyś poczuł/ła się bezpiecznie i pewnie, iż nasza paczka z hologramem ELS dotrze do Ciebie w takim stanie, jak powinna. Dlatego udostępniamy w naszej ofercie przesyłkę za pobraniem, która umożliwia płatność przy odbiorze.


Co w przypadku jeśli przesyłka nie dotrze na miejsce? Lub gdy hologram zostanie uszkodzony?

W takim przypadku koniecznie prosimy Cię o kontakt e-mailowy z nami oraz niezwłoczne zgłoszenie sprawy. Nasza firma w jak najszybszy i dogodny dla Ciebie sposób rozwiąże zaistniałą sytuację. Jak najbardziej rozumiemy takie sytuacje, jednak nie są zależne od nas, dlatego prosimy o szybką wiadomość i wszystko zostanie rozwiązane tak jak powinno.


Dlaczego na serwisach takich jak Allegro czy OLX naklejki są tańsze?

Istnieje wiele portali, które oferują tańszą sprzedaż kolekcjonerskich hologramów ELS. Posiadają ciekawy opis i realistyczne zdjęcia zachęcające swojego odbiorcę do skorzystania z ich asortymentu. Jednakże należy być uważnym, ponieważ wiele z nich ma zamiar oszukać klienta, szczególnie w okresie października czy marca, gdzie zapotrzebowanie jest o wiele większe niż w innych miesiącach oraz kolekcjonerzy szukają nalepek na legitymację z ważną datą. Oszuści, którzy dokonują sprzedaży na tego typu stronach zazwyczaj mają w zamiarze wyciągnąć od Ciebie pieniądze, a później usunąć cały portal tak aby nie mieć już żadnego kontaktu. W dodatku bardzo rzadko proponują płatność przy odbiorze, co już powinno skłonić Cię do namysłu czy rzeczywiście jest to osoba, od której chcesz dokonać zakupu. Często na Allegro czy OLX sprzedawane są podróbki, które w ogóle nie przypominają oryginału wydawanego na uczelniach wyższych w całej Polsce.


Czy hologram ELS na studiach licencjackich różni się od magisterskich?

Nie, niczym się nie różni. Hologram ELS na studiach licencjackich wygląda tak samo jak na studiach magisterskich. Nie różnią się niczym, jedynie laserowo wyciętą datą, która świadczy o dacie ważności hologramu na kolejne pół roku. Hologramy te są również wydawane w dziekanacie uczelni w każdy październik czy marzec dając gwarancję statusu studenta. Niezależnie czy jesteś na studiach dziennych, zaocznych, magisterskich czy licencjackich – hologramy wizualnie wyglądają tak samo czyli mają identyczny wymiar, kolor, wzór orła RP oraz laserowo wyciętą datę ważności legitymacji. Mają również takie samo znaczenie, czyli dzięki hologramom na legitymacji zyskujesz prawo do ulgi studenckiej. Tyczy się to również każdej uczelni w Polsce, na przykład Uniwersytetu Warszawskiego czy Jagiellońskiego.


Dlaczego otrzymałem/am hologram ELS z przyszłą datą?

Każdy hologram ELS wydawany jest dwa razy do roku, czyli w październiku i w marcu. Laserowo wycięta na nich data świadczy o ich terminie przydatności. Nie jest to nic dziwnego, że otrzymałeś/aś nalepkę studencką z przyszłą datą, ponieważ dzięki temu masz możliwość korzystania z ulg studenckich na kolejne pół roku. Kiedy zaczynasz naukę w semestrze zimowym, otrzymasz hologram z datą 31-10-XX, zaś jeśli w semestrze letnim to data na nalepce będzie 31-03-XX. Każda taka data świadczy o ważności Twojego statusu studenta przy równoczesnej możliwości korzystania z wielu ulg studenckich we wszystkich miastach w Polsce, niezależnie gdzie rozpocząłeś/aś swoje nauczanie.


Co jeśli miałem/am przerwę w kolekcjonowaniu? Czy muszę mieć wszystkie kolejno ustawione daty?

Nie musisz mieć wszystkich dat w swojej kolekcji, jeśli tego nie potrzebujesz. Wszystko oczywiście zależy od Twoich upodobań i ambicji. Jeśli po ukończeniu studiów miałeś/aś przerwę w kolekcjonowaniu, lecz naszła Cię chęć do zbierania takich nalepek, wystarczy zakupić dwa, lub trzy hologramy z datą wcześniejszą. Nie ma potrzeby zakupu starszych, które mogą zalegać w Twojej kolekcji, zajmując miejsce na nowsze hologramy ELS. Jednak jeśli dążysz do kolekcji, która nie będzie miała żadnych luk, a wszystkie daty hologramów ELS będą precyzyjnie kolejno koło siebie ustawione, nic nie szkodzi na przeszkodzie. Posiadamy wiele takich pozycji w serii archiwalnej i znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz.


Co zrobić jeśli na mojej legitymacji nie ma już miejsca na hologram ELS?

Jeśli na Twojej legitymacji brakuje już miejsca na kolejne hologramy ELS, najlepszym rozwiązaniem będzie wyrobienie nowego blankietu na którym przykleisz ciąg dalszy aktualnych nalepek. Niestety często jest to już niemożliwe, dlatego istnieje także szansa na odklejenie tych starszych, już nieaktualnych hologramów ELS i przyklejenie nowych. Dzięki temu będziesz mógł/mogła swobodnie kontynuować swoją kolekcję hologramów Elektronicznej Legitymacji Studenckiej.


Czy hologram ELS różni się w przypadku studentów i doktorantów?

Tak, różnią się, ponieważ hologram dla doktorantów wydawany jest tylko raz do roku. Jednakże różnicą nie jest ogólny wzór całego hologramu, czyli kolor, orzeł RP, wymiar i zabezpieczenia nalepki studenckiej są takie same. Inna jest tylko laserowo wycięta data, gdyż studia doktoranckie trwają tylko jeden semestr akademicki, który kończy się 30 września. Dlatego ważność na Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej ELD będzie zaznaczona z datą 30-09-XX.


Jakie otrzymuje ulgi studenckie posiadając ważną legitymację studencką?

Posiadając status studenta, dzięki legitymacji studenckiej z ważnym hologramem ELS otrzymujesz 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską w każdym mieście w Polsce, a także kolejową PKP czy międzymiastową PKS w wysokości 51%. Jednak to nie wszystko, uzyskujesz również możliwość na korzystanie ze zniżek w wielu miejscach kultury, np. w muzeach, galeriach sztuki, kinach. Kawiarnie, bary mleczne czy kluby również udostępniają swoje rabaty, możemy spotkać je także w wielu klubach sportowych. Na naszej stronie możesz natomiast nabyć hologramy kolekcjonerskie, które wzbogacą Twoją kolekcję w klaserze.