Nowa naklejka els na legitymacje - jak zdobyć?

Naklejka els jak ją zdobyć

Jak zdobyć naklejki na elektroniczną legitymację studencką?

Hologram ELS jest to rzecz, która jest niezbędna na legitymacji, aby uzyskać zniżki studenckie. Pozwalają one zaoszczędzić pieniądze i zachęcają do korzystania z wielu ciekawych miejsc bądź ze zwykłych podróży z biletem o połowę tańszym niż normalnie. Naklejki studenckie nie są tylko użyteczne, zachęcają one swoją aparycją wielu kolekcjonerów, którzy pasjonują się samą ideą zbierania hologramów ELS. Gdzie więc istnieje możliwość otrzymania naklejki studenckiej?

Jak uzyskać hologram ELS?

Student w momencie rozpoczęcia studiów w każdym miejscu w Polsce, na przykład w Krakowie, Warszawie czy Gdańsku otrzymuje legitymację studencką wraz z ważnym hologramem ELS na kolejne pół roku. Zazwyczaj ma on datę 31-03-XX. Świadczy ona o tym, iż przez ten czas przysługuje mu status studenta jak i wszystkie ulgi studenckie np. zniżki komunikacja miejska, zniżki studenckie PKP, ulga intercity, zniżki studenckie pendolino. To także ulgi studenckie w wielu miejscach kultury czy kawiarniach. W momencie kontynuowania nauczania, kiedy laserowo wycięta data na hologramie dobiega końca, należy zgłosić się do dziekanatu który ma w obowiązku wydać ją na kolejny semestr, w tym przypadku letni. Taki system nie jest tylko na studiach licencjackich czy magisterskich. Funkcjonuje on również na studiach doktoranckich, jedyna różnicą jest fakt,   że data wycięta na hologramie ELS będzie miała wzór 30-09-XX. Do tego czasu doktorant może korzystać ze wszystkich możliwych zniżek. Również otrzymuje ją w dziekanacie swojej uczelni.

Miejsca, które udostępniają hologramy ELS

Wszystkie uczelnie wyższe w Polsce, między innymi Uniwersytet Warszawski, Jagielloński czy Politechnika wydaje nowemu studentowi legitymację, a razem z nią co każde pół roku student musi zgłosić się do dziekanatu po ważny hologramu ELS. Tylko przy okazaniu legitymacji osobie do tego uprawnionej, student otrzyma daną zniżkę. Świadczy ona również o jego aktualnym statusie studenta. Jednakże zaraz po ukończeniu studiów, legitymację studencką należy zwrócić. Nie jest to obowiązkiem, lecz większość uczelni kładzie na to ogromny nacisk. W związku z tym student nie ma możliwości dalszego zbierania naklejek studenckich na legitymacji. Natomiast istnieje możliwość zatrzymania przy sobie legitymacji studenckiej wraz z hologramami ELS kontynuując studia na kolejnym kierunku lub stopniu wyższym.

W jaki sposób oprócz pójścia na studia mogę otrzymać hologram ELS?

Naklejki na legitymacje els do kolekcjonowania

Nowa naklejka ELS 2019

Jeśli skończyłeś studia i nie zamierzasz ich kontynuować, a Twoim aktualnym celem jest teraz kariera zawodowa, a nadal chcesz kolekcjonować hologramy ELS, istnieje możliwość która rozwiąże Twój problem. Jeśli nie jesteś na liście studentów, uczelnia wyższa w Polsce nie ma możliwości wydania Ci takiej nalepki. Jednakże istnieją firmy, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich hologramów ELS. Nalepki te w niczym nie różnią się od tych, które otrzymasz na uczelni. Posiadają one taki sam wymiar czyli długość i szerokość, kolor, wzór Orła RP, zabezpieczenie tak zwanym “plastrem miodu”, a co najważniejsze laserowo wyciętą datę świadczącą o terminie przydatności danego hologramu ELS. Zaś jeśli miałeś/aś przerwę w kolekcjonowaniu nalepek studenckich, a chcesz ją wznowić, takie profesjonalne firmy udostępniają szereg serii archiwalnych hologramów ELS ze starszą datą, która pozwoli Ci uzupełnić braki w Twojej kolekcji. Kolekcjonowanie naklejek studenckich jest w pełni legalne, jeśli używasz ich tylko do tego celu. Rozumiemy, iż każdy miło wspomina okres studiów i posiadanie takiej kolekcji hologramów ELS jest idealną formą powrotu do błogich lat młodości.

Skąd najlepiej zakupić kolekcjonerski hologram ELS?

Najlepiej, jeśli będziesz korzystać z firm które zajmują się profesjonalną sprzedażą kolekcjonerskich hologramów ELS, ponieważ jest to najbezpieczniejsza i najbardziej wiarygodna forma zakupu. Na portalach takich jak OLX, Gumtree czy Allegro istnieje wiele oszustów, którzy dostarczają produkt niezgodny z Twoimi wymaganiami i znikają z pieniędzmi, które im przelałeś/aś. Warto jest więc taką nalepkę na legitymację zamówić ze strony profesjonalnej, która udostępnia także możliwość zapłaty przy odbiorze przesyłki.