Rodzaje zabezpieczeń na hologram els

Naklejka els zabezpieczenia

Zabezpieczenia hologramu ELS

Każdy hologram studencki posiada swoje zabezpieczenie, które między innymi uniemożliwia jego ponowne odklejenie. Chroni przed powszechnie występującą wymianą rzeczy między kolekcjonerami bądź potencjalnym jej zniszczeniem. Niestety taką naklejkę ELS nie trudno podrobić, jednak łatwo jest też rozpoznać jej oryginalność, a nie trzeba mieć do tego sokolego wzroku. Wystarczy tylko się przyjrzeć. Zastanawiasz się więcej jak je rozpoznać? Co gwarantuje oryginalność hologramów ELS?

Jakie zabezpieczenie posiada hologram ELS?

Oryginalny hologram ELS posiada minimum pięć cech rozpoznawczych ustanowionych przez MEN Ministerstwo Edukacji Narodowej, dzięki którym nie jest trudno rozpoznać ich nietypowość. Są to wymiary 10×9 mm, kolor, wzór Orła RP, laserowo wycięte numery z datą 31-10-XX lub 31-03-XX i co najważniejsze – zabezpieczenie w postaci plomby zwanej “plastrem miodu”. Dzięki niemu nalepka studencka nie jest możliwa do ponownego odklejenia, ponieważ zostawia ona swoją część w postaci znaku podobnego do plastra miodu na powierzchni legitymacji studenckiej bądź innego podłoża. Jeśli już to zrobiliśmy, taki hologram ELS traci na swojej wartości i niestety nadaje się do wyrzucenia. Takie zabezpieczenie chroni nalepkę studencką przed zniszczeniem, zdarciem czy zamazaniem daty bądź naniesionego wzoru w postaci Orła RP, a także uniemożliwia wymianę hologramu ELS między kolekcjonerami. Wszystkie wyżej wymienione przykłady świadczą o oryginalności prawdziwego hologramu ELS, który możemy uzyskać w każdej uczelni w Polsce, między innymi w UW Uniwersytecie Warszawskim, UJ Uniwersytecie Jagiellońskim czy SGH Szkole Głównej Handlowej oraz od firm, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerskich naklejek studenckich dla prawdziwych ich fanatyków. Również posiadają one w swojej ofercie wersje archiwalne dla osób, które chcą uzupełnić luki w datach hologramów ELS swojej kolekcji.

Najbardziej widoczne zabezpieczenia hologramu ELS

Naklejki els studenckie zabezpieczenia

Naklejki kolekcjonerskie els jak są zabezpieczone

Oprócz zabezpieczenia zwanego “plastrem miodu”, naklejka studencka posiada również inne ustanowione przez MEN, które świadczą o ich oryginalności i niepowtarzalności. Dzięki temu z łatwością można rozpoznać która naklejka studencka jest fałszywa, a która nie. Każdy hologram ELS bez względu na to czy jest wydawany w dziekanacie uczelni wyższych czy sprzedawany przez profesjonalne firmy do celów kolekcjonerskich – jest taki sam, zmienia się w nim data ważności na ostatni dzień października czy marca danego roku. Dla każdego studenta uczelni wyższej w Polsce, czyli na przykład Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego czy Politechniki Warszawskiej data ważności hologramu elektronicznej legitymacji studenckiej świadczy o aktualnym statusie studenta i możliwości korzystania z wielu ulg studenckich, które między innymi pozwalają na 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską oraz 51% na kurs kolejowy PKP czy międzymiastowy PKS. Hologram ELS zawiera także specjalną technologię, która nakłada na siebie dwa obrazy o innej kolorystyce, tak aby pod różnym kątem naklejka studencka mogła uwydatniać jej laserowo wyciętą datę ważności oraz wzór w postaci Orła RP. Ważnym zabezpieczeniem jest również wyżej wspomniana laserowo wycięta data przydatności, która także chroni przed podjętą próbą odklejenia nalepki studenckiej od danej powierzchni. Dotyczy to każdego rodzaju hologramu ELS.

Gdzie bezpiecznie zakupić kolekcjonerski hologram ELS?

Aby zakupić oryginalną kolekcjonerską nalepkę studencką, należy skorzystać z ofert firm, które profesjonalnie zajmują się ich sprzedażą. Dzięki temu ma się pewność, iż kolekcjonerski hologram ELS będzie posiadać wszystkie ważne zabezpieczenia i identyczny wzór naklejki studenckiej z tą, którą udostępniają wszystkie uczelnie wyższe w Polsce zgodny ze specyfikacją utworzoną przez MEN.