Naklejka do legitymacji studenckiej els

Naklejki na legitymacje a rodzaj studiów

Stopień studiów a hologram ELS

Stopień studiów nie powinien mieć wpływu na wygląd i znaczenie legitymacji studenckiej wraz z jej hologramem ELS na odwrocie. Tak samo jest w przypadku kolekcjonerskich hologramów ELS, które można otrzymać przy zakupie internetowym od firm, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerską. Wiele osób jednak zastanawia się, czy we wszystkich uczelniach w Polsce obowiązuje ta sama zasada. Czy naklejki na legitymację studencką są jednakowe na studiach pierwszego i drugiego stopnia? a co ze studiami doktoranckimi? Jak wygląda nalepka studencka? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się o tym więcej.

Hologram ELS na studiach licencjackich i magisterskich

Nie istnieje żadna różnica w wyglądzie i znaczeniu legitymacji studenckiej i hologramów ELS na studiach pierwszego i drugiego stopnia. W obydwóch przypadkach naklejki studenckie wydawane są w dziekanacie każdej uczelni wyższej w Polsce, szczególnie w tych najbardziej renomowanych czyli w UW Uniwersytecie Warszawskim, UJ Uniwersytecie Jagiellońskim, PW Politechnice Warszawskiej czy UM Uniwersytecie Medycznym. Wszyscy studenci mają w obowiązku zgłosić się do dziekanatu w każdy październik i marzec bieżącego roku, aby odebrać ważny hologram ELS świadczący o ich aktualnym statusie studenta, który uprawnia ich do korzystania z wielu przywilejów jakimi są ulgi studenckie. Tylko dzięki ich okazaniu kontrolerowi oraz ważnej dacie na hologramie ELS, student ten może legalnie korzystać z wielu zniżek, które pozwalają zaoszczędzić czy odwiedzić ciekawe miejsca za niską cenę.

Ile hologramów otrzymam na studiach licencjackich i magisterskich?

Studia licencjackie czyli pierwszego stopnia trwają trzy lata. Przez ten czas student łącznie otrzymuje sześć naklejek studenckich przez cały okres studiów aż do złożenia dokumentów wraz ze swoją pracą licencjacką. Podobnie jest w przypadku studiów magisterskich, jednakże trwają one tylko dwa lata, przez co student dostaje cztery hologramy ELS. Nie ma również żadnej różnicy na kierunkach takich jak psychologia czy medycyna, które łącznie trwają pięć lat bez przerwy, w tym przypadku także otrzymuje się ważny hologram ELS na legitymację z każdym nowym semestrem nauki. Takie hologramy mają laserowo wyciętą datę ważności, której wzór wskazuje aktualny status studenta. Jeśli zaczynamy semestr letni, data ma wycięte numery 31-10-XX, w przypadku zimowego 31-03-XX. Reasumując w każdy październik i marzec bieżącego roku należy zgłosić się po legitymację do dziekanatu każdej uczelni w Polsce, na przykład w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Łodzi i odebrać ważny hologram ELS.

Jak wygląda hologram ELS na studiach I i II stopnia?

Rodzaj studiów a naklejka na legitymację els

Naklejki do legitymacji na studia licencjackie i magisterskie

Nalepki studenckie na studiach licencjackich i magisterskich są identyczne oraz mają również takie same znaczenie. Obydwie świadczą o aktualnym statusie studenta. Posiadają taki sam wzór orła RP, wymiary 10×9 mm, kolor, laserowo wyciętą datę oraz zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”, które uniemożliwia odlepienie hologramu od powierzchni bez jej całkowitego zniszczenia, gdyż jej znaczna część zostaje oderwana. Nalepka traci wtedy na ważności i nadaje się tylko do wyrzucenia.

Studia doktoranckie a naklejki na legitymację studencką

Wygląd nalepki na legitymację podczas studiów doktoranckich nie różni się prawie niczym od hologramów na studiach licencjackich czy magisterskich. Jedynie trzeba wziąć pod uwagę to, iż hologram na studiach doktoranckich ma inna datę. Laserowo wycięta data na hologramie ELD Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej wskazuje datę 31-09-XX, czyli jest aktualna do września danego roku. Przez ten czas  doktorant ma dalszą możliwość pełnoprawnego korzystania z przywilejów studenckich w postaci wielu zniżek na przejazdy komunikacją czy wstęp do ciekawych miejsc kultury.

Kolekcjonerskie hologramy ELS

Kolekcjonerskie hologramy ELS, które można otrzymać dokonując zakupu przez firmy, które profesjonalnie zajmują się ich sprzedażą, wizualnie także w żaden sposób nie różnią się od tych które otrzymujemy w każdej uczelni wyższej w Polsce, czy to jest Kraków, Warszawa, Poznań czy Wrocław. Takie firmy posiadają również wersje archiwalne kolekcjonerskich hologramów ELS, które pozwolą uzupełnić lukę w starszych datach we własnej kolekcji.