Poradnik kolekcjonera – hologramy ostatnich lat

Zobacz jak zmieniały się hologramy els na legitymację studencką od 2011 roku aż po dziś dzień.

Wielu kolekcjonerów pyta mnie oto jak zmieniały się hologramy els na przestrzeni ostatnich lat, jak wyglądała kwestia ich jakości i oryginalności na tym tle. Postaram się w niniejszym wątku uporządkować trochę informacji, które zaspokoją ciekawość kolekcjonerów.

Kolekcjonuje hologramy els praktycznie od 2011 roku – pozwoliłem sobie zamieść zdjęcia porównawcze hologramów od początku kolekcji aż po dzień dzisiejszy. Jakość hologramów jest bezsprzeczna. Są to oryginalne els takie jak na UW, SGH, UJ, UAM i wielu innych renomowanych polskich uczelniach. Nie podrabiam ani nie drukuje naklejek els bowiem uważam, iż jest to nieetyczne.

„Idea portalu sprowadza się właśnie do zbierania i kolekcjonowania oryginalnych egzemplarzy ku uciesze oka i ducha.”

Zapraszam do obejrzenia galerii hologramów do legitymacji studenckiej od począwszy od 2011 r. aż po rok 2018.

Jak widać hologramy niewiele się zmieniały. Jedyna różnica to:

krój i wielkość czcionki (sam pamiętam jeszcze za czasów studiów jak potrafiłem dostać z dziekanatu co semestr różną wielkość i czcionkę daty – ale jak zapewniała Pani w dziekanacie to nie miało znaczenia co do ważności tych hologramów w tamtym czasie kiedy studiowałem). Obecnie nie studiuje i zbiory służą jedynie celom kolekcjonerskim (jak również ich odsprzedaż innym kolekcjonerom).

kolor blisterka papieru – to również jak widać podlegało zmianom. Zapewne było to kwestia techniczna w drukarniach które dostarczały uczelniom naklejki do legitymacji studenckich.

wypoziomowanie daty oraz procentowego zapełnienia hologramu znakiem RP oraz Orła – to również jak widać w galerii dokonywało lekkich przeobrażeń. Niemniej w żadnym wypadku nie dyskwalifikowało to ich oryginalności.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana nabyciem do swojej kolekcji którejś z edycji els – pisz śmiało lub dzwoń. Ilość hologramów ograniczona. Niech pięknie ozdobią twój klaser i przypomną chwile beztroskiego życia studenckiego.

Zamów hologramy do swojego klasera: